GLORIA JEAN'S COFFEE

 Gloria Jean’s Coffees, 1979 yılında Long Grove, Illinois olarak bilinen Chicago’nun kuzeyindeki küçük bir kasabada Ed ve Gloria Jean Kvetco’nun küçük bir hediyelik eşya dükkânı satın alıp hediyelik ürünlerin yanında gurme kahve satmaya başlamalarıyla kurulmuş oldu.

1986 yılında kendi konseptleriyle Gloria Jean’s Coffees A.B.D. olarak şirketleştiler. 1995 yılında Nabi Saleh ve Peter Irvine adlı iki ortak Gloria Jean’s Coffees’in isim haklarını Avusturalya kıtası için satın aldılar ve Avusturalya’daki ilk Gloria Jean’s Coffees mağazası 1996 yılında açılmış oldu. 2005 yılında Nabi ve Peter, Gloria Jean’s Coffees’in üretim ve uluslararası isim haklarının tamamını Gloria Jean’s Coffees A.B.D.’den satın aldılar. Böylece Gloria Jean’s Coffees’in tüm uluslararası hakları % 100 olarak Avusturalyalı yatırımcılara geçmiş oldu. 

İlk günden beri sürekli gelişip büyüyen Gloria Jean’s Coffees bugün dünya üzerinde yaklaşık 50 ülkede 1200’den fazla şubesinde hizmet vermekte ve bu tutkuyu tüm kahve severlerle paylaşmaktadır.

2020 yılında SeUCo Solutions ve Gloria Jean's tarafından gerçekleştirilen ''Gloria on the go'' iş modeli anlaşması sayesinde yakıt İstasyonları, alışveriş merkezleri, ofis binaları, hastaneler, kampüsler ve kamusal binalar gibi kahve severlerin günlük hayatın içinde uğradığı her konumda Gloria Jean's kalitesini deneyimleyebilmesini sağlayan bu format, Türkiye'de  sadece SeUCO Solutions tarafından uygulanabilmektedır.